DiziListeÖneri

2020 Yılında İzlemeniz Gereken Uyarlama Diziler

Popüler romanların dizi ve film uyarlamalarının sayısı son yıllarda oldukça artmaya başladı. Uyarlamalar bizlere severek okuduğumuz romanların hayal dünyamızdan çıkıp ete kemiğe bürünmüş hallerini vaat ederken, iyi ya da kötü, orijinal eserlerden çok daha fazla kişiye ulaşmasıyla sonuçlanır oldu. Hal böyleyken biz de size bu yıl 2020 Yılında İzlemeniz Gereken Uyarlama Diziler ‘den bahsettiğimiz bir liste kaleme aldık.

Dare Me

Yayın Platformu: Netflix

Yayın Tarihi: 20 Mart 2020

Bölüm Sayısı: 10

Tür: Suç, Gizem

Kitap: Cesaretin Var Mı?-Altın Kitaplar

Konusu: Megan Abbott’un aynı adlı romanından uyarlanan Dare Me, küçük bir kasabadaki ponpon kız grubunu yönetmek için okula gelen takım kaptanıyla olayların karışması, hırsla ve intikam duygusuyla birlikte ekip üyelerinin birbirine düşmesini konu alıyor.

İzlemek için tıkla.


High Fidelity

Zoë Kravitz

Yayın Tarihi: Mart 2020

Bölüm Sayısı: 10

Tür: Komedi, romantik, dram

Kitap: Ölümüne Sadakat-Sel Yayıncılık

Konusu: Plak dükkanı sahibi Rob, otuz beş yaşına geldiğinde hayatta pek de başarılı olmadığının farkına varır: saygın bir işi yoktur, insanları müzik zevklerine göre sınıflandırmaktadır ve daha da önemlisi henüz evliliğe gidebilecek bir ilişki kurmayı başaramamıştır. En son sevgilisi Laura da onu terk edince eski sevgilileri ile tekrar görüşüp neden ilişkilerinde başarısız olduğunu
anlamaya karar verir.

Nick Hornby’nin aynı adlı romanından uyarlanan dizinin başrolünde ise yeni Batman serisinin Kedi Kadın’ı Zoë Kravitz yer alıyor.


The Letter for the King

İzlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: Netflix

Yayın Tarihi: 20 Mart 2020

Bölüm Sayısı: 6

Kitap: Krala Mektup-Bu Yayınevi

Konusu: Tonke Dragt’ın aynı adlı eserinden uyarlanan Krala Mektup; Genç Tiuri’nin, krala gizli bir mektup vermek için zorlu bir yolculuğa koymasıyla Tiuri, bu sırada dünyayı karanlığa sürüklemek üzere olan acımasız bir prense karşı savaşmak zorunda kalacaktır. Genç adam bu yolculuktan sağ kurtulmayı istiyorsa, gerçek bir şövalye ve lider olmanın ne demek olduğunu öğrenmek zorundadır.

İzlemek için tıkla.


The Most Dangerous Animal of All

İzlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: FX

Yayın Tarihi: 6 Mart 2020

Bölüm Sayısı: 3

Kitap: Hayvanların En Tehlikelisi-Zodyak Katilini Bulmak – Paloma Yayınevi

Konusu: Gary Stewart’ın gerçek hayat hikayesini kaleme aldığı aynı adlı romandan uyarlanan belgesel türündeki mini dizinin hikayesi, bebekken evlat edinilen Gary’nin, sevgi dolu üvey anne ve babasıyla geçirdiği otuz dokuz yıldan sonra, gelen bir telefonla, öz annesiyle taşmasıyla başlıyor.

Sonunda gerçek bir kimliğe kavuşabilmenin heyecanıyla gerçekleşen buluşma, onu biyolojik babasının izini sürmeye teşvik eder. Yıllarca polis kayıtları ve gazete haberlerini inceleyerek, akrabalar ve arkadaşlara ulaşıp, onlardan bilgi alarak gerçek babasını bulmaya çalışır. Topladığı bilgiler onu kabullenmekte zorlandığı bir noktaya getirir: Tanımak, sevmek ve hatta onu terk ettiği için bağışlamak istediği adam, yani babası, Amerika’nın en korkunç seri katillerinden biri olan Zodyak Katili olabilir mi?


Mrs. Fletcher

İzlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: Beinconnect, Digiturk

Bölüm Sayısı: 7

Tür: Komedi

Konusu: The Leftovers dizisinin de yazarı olan Tom Perrotta’nın 2017 yılında kaleme aldığı aynı adlı romanından uyarlanan dizi, yeni boşanan Eve ile üniversiteye başlayan oğlu Brendan’ın hayatı ve birbirlerinden ayrılmalarıyla özgürlüklerini kullanma şekillerini konu alıyor.

Başrolünde Kathryn Hahn’ın bulunduğu dizide geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden geç oyuncu Cameron Boyce da yer alıyor.

İzlemek için tıkla.


The Plot Agains America

İzlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: Beinconnect, Digiturk

Yayın Tarihi: Mart 2020

Bölüm Sayısı: 6

Tür: Dram

Konusu: Philip Roth’un romanından ekrana uyarlanan The Plot Against America, faşizmin yükseldiği bir atmosferde yaşayan Yahudi bir ailenin hayatına odaklanıyor. Alternatif bir dünyada geçen dizide, 1940’ta yapılan Amerika seçimlerinde Franklin D. Roosevelt yerine yabancı düşmanı bir siyasetçi olan Charles Lindberg seçimleri kazanarak yeni Amerikan Başkanı olur.

Bu olay ülkeyi büyük bir faşizm dalgasının içerisine sürükler. Bu süreçte ülkede olup bitenler, New Jersey’de yaşayan Yahudi bir işçi ailenin gözünden yansıtılır.

İzlemek için tıkla.

Little Fires Everywhere

İzlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: Prime Video

Yayın Tarihi: Mart 2020

Bölüm Sayısı: 8

Tür: Dram

Konusu: Celeste Ng’nin aynı adlı çok satan romanında uyarlanan Little Fires Everywhere, gizemli bir sanatçı ve bekar bir anne olan Mia Warren’ın kızı ile birlikte yeni bir eve taşınmaları ile birlikte yaşadıklarını konu ediyor. Richardson ailesinin evini kiralayan Mia, kısa süre sonra aile için kiracıdan çok daha fazlası haline gelir. Fakat Mia ‘nın aynı zamanda gizemli bir geçmişi vardır.

Komşularından birinin Çinli bir çocuğu evlat edinmeye karar vermesiyle kasabayı ikiye bölen bir velayet savaşlarının patlak vermesine neden olur. Elena ve Mia’nın karşı taraflara düşmesiyle Elena, Mia’nın sırrını ortaya çıkarmaya karar verir.


The Outsider

stephen king

Yayın Platformu: Beinconnect, Digiturk

Yayın Tarihi: Mart 2020

Bölüm Sayısı:

Kitap: Yabancı-Altın Kitaplar

Konusu: Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir.

Dizi, Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanmış.

İzlemek için tıkla.


Tales from the Loop

Yayın Platformu: Prime Video

Bölüm Sayısı: 8

Tür: Bilim Kurgu

Tales from the Loop aslında diğer önerilerimiz gibi bir roman uyarlaması değil, Simon Stålenhag’ın çizimlerinden hayata geçirilen bir iş. Fakat diziye olan inancımız ve fragmanının bizde bıraktığı etki ile listeye dahil etmek istedik. Ayrıca dizinin yapımcılığını da yeni Batman filminin yönetmeni Matt Reeves’in üstlendiğini belirtmekte de fayda var.

Konusu: Dizi, döngü adlı bir parçacık hızlandırıcı etrafına kurulmuş bir kasabada geçiyor. Bu sayede kasabada daha önce sadece bilim kurgu eserlerinde gerçekleşebilecek şeyler gerçek hayatta da gerçekleşebiliyor.

İzlemek için tıkla.


Normal People

Yayın Tarihi: 3 Nisan 2020

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Dram

Kitap: Normal İnsanlar-Can Yayınları

Konusu: Sally Rooney’in aynı adlı çok satan romanından uyarlanan dizi, Marianne ve Connell’in arasındaki modern aşk hikayesine odaklanıyor. Connell okulun en popüler ve başarılı öğrencilerinden biriyken Marianne içedönük, sevilmeyen, hatta dışlanan biridir. İkili bir gün sohbet etmeye başlar ve bu sohbet giderek uzar, ikisinin de hayatını değiştirecek bir ilişkiye dönüşür.


I Know This Much Is True

Yayın Platformu: Beinconnect, Digiturk

Yayın Tarihi: 27 Nisan 2020

Tür: Dram

Konusu: Başrolünü Mark Ruffalo’nun üstlendiği I Know This Much Is True, Wally Lamb’ın aynı adlı romanından uyarlanıyor. Dizi, orta yaşlı Dominick Birdsey’in paranoyak ve şizofren ikiz kardeşi Thomas ile olan ilişkisi ve kardeşinin sığınma evinden serbest bırakılmaya çalışmasını konu alıyor.


The Undoing

izlemeniz gereken 12 uyarlama dizi

Yayın Platformu: Beinconnect, Digiturk

Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2020

Tür: Dram

Başrollerinde Nicole Kidman ve Hugh Grant’in yer aldığı, senaryosunu Big Little Lies’ın yaratıcısı David E. Kelley’nin kaleme aldı.

Konusu: Jean Hanff Korelitz‘in You Should Have Known isimli romanından televizyona uyarlanan The Undoing, başarılı bir terapist olan Grace Sachs’ın hayatına odaklanıyor.

Mutlu bir evliliği olan Grace’in hayatı vahşi bir kazanın ardından kocasının kaybolması ile bir kabusa döner. Kendisini bir anda felaketler dizisinin ortasında bulan Grace, oğluyla birlikte yeni bir hayata başlamaya çalışır.

Bizim 2020 Yılında İzlemeniz Gereken Uyarlama Diziler tavsiyemiz bu şekildeydi, sizin bu listeye eklemek istediğiniz başka diziler var mı? Yorumlarda bizimle paylaşabilir, bu dizilerden izledikleriniz varsa düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

2020 Yılında İzlemeniz Gereken Uyarlama Diziler listemizin sonuna gelirken, diğer listelerimize buradan ulaşabilirsin.

Etiketler

Fulya

Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılacağı güne kadar oyalanan pelerinsiz bir kahraman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı