AnimeListeÖneri

Amazon Prime Video’da İzlemeniz Gereken Animeler

Ülkemizde çok bilinmeyen ama yaptığı işlerle dünya genelinde büyük takdir toplayan Amazon Prime Video, az ama bir o kadar kaliteli animelere ev sahipliği yapıyor. Bu Amazon Prime Video Anime önerileri listesinde hangilerini neden izlemeniz gerektiğine değineceğiz.

Amazon Prime Video Anime Önerileri

Dororo

Edo dönemi Japonyasında bir Savaş Lordunun yeni doğmuş bebeğini 12 büyük şeytana sunmasıyla ve çocuğun mucizevi bir biçimde hayatta kalıp intikam ve çalınan bedeni için yollara düştüğü bu animeyi kesinlikle izlemelisiniz. Anime kültürünün babası olarak anılan Osamu Tezuka‘nın en popüler eserlerinden biri olan Dororo’nun en güncel ve en etkileyici uyarlaması olan Dororo (2019) (Manga 1969 ve 2019 yıllarında animeye, 2007 yılında live action bir filme ve 2004 yılında ise PS2 için özel olarak hazırlanan bir video oyununa uyarlandı.) diğer uyarlamalarında farklı olarak ana karakterlerimizden biri olan Hyakkimaru’nun protez bedenindeki sıkışmışlığı ve çaresizliğini yansıtmasıyla öne çıkıyor. Harika sanat tasarımı ve aksiyon sahnelerindeki koreografilerin ise çoğu filme taş çıkaracak kalitede olması ise cabası.

Dororo • Amazon Prime Video Anime Önerileri

Vinland Saga

11. yüzyıl avrupasının en kanlı olaylarını tarihi gerçekliği çok bozmadan yansıtan Vinland Saga animesi kralın en güçlü savaşçısı Thors’un oğlu Thorfinn’in intikam öyküsünü anlatıyor. Babasını Vinland (Kuzey Amerikanın belli kısımlarına Vikinglerin verdiği isim) düşü uğruna kaybettikten sonra kendini bir savaşçı olarak yetiştirmesiyle başlayan animeyi viking teması ve kuzeyli efsanelerini sevenlere tavsiye ediyoruz.

Vinland Saga • Amazon Prime Video Anime Önerileri

Kabaneri of the Iron Fortress

Popüler anime dizisi Attack on Titan’ı yapan Studio Wit’in elinden çıkan Kabaneri of the Iron Fortress, endüstri devrimi sırasında kalpleri sadece demir bir plakayla öldürülebilen yaratıkların tehditi altındaki bir dünyada geçiyor. Kabane adlı bu yaratıklar tarafından ısırılan insanların da bu yaratıklara dönüştüğü dünyada, insanlar hayatta kalabilmek için istasyonlar inşa eder. Bu istasyonlar arasında sadece buharlı lokomotiflerle ulaşım sağlanabiliyordur. Bu istasyonlardan birinde yaşayan Ikoma adındaki bir genç, Kabaneleri kolayca öldürebilecek bir silah icat eder ve bununla savaşa bileceği günü iple çeker. Ikoma’nın savaşacağı gün ise beklediğinden erken gelir.

12 bölümden oluşan ve zombi işlerini severlerin kesinlikle izlemesi gereken animenin ayrıca devam filmleri de bulunuyor.

Kabaneri of the Iron Fortress • Amazon Prime Video Anime Önerileri

Grand Blue Dreaming

Üniversite için sahil kasabası olan İzuya taşınan ve amcasının dalış dükkanında kalan Iiori’nin denizin harikalarını keşfetmesi ve saçma sapan olaylara karışmasını izlediğimiz bu anime inanılmaz derecede komik. Her zaman bir üst dereceyi hedefleyen absürt mizahı ve birbirinden ilginç karakterleriyle size hoş vakitler sağlayacağını garanti ederim.

Grand Blue Dreaming • Amazon Prime Video Anime Önerileri

Rage of Bahamut: Virgin Soul

Rage of Bahamut: Virgin Soul

Aslı bir mobil oyuna dayanan ve 2014 çıkışlı Rage of Bahamut Genesis’in kısmı devamı sayılan Virgin Soul, karakterleri ve hikayesiyle iyi ve kötü gibi uç noktaların olmadığı daha çok herkesin yaşam mücadelesi verdiği bir dünyayı anlatıyor. Prime Video üzerinde Genesis hikayesi bulunmadığından doğrudan Virgin Soul’a geçmenizde hiçbir sakınca yok. Önceki hikayenin kahramanları bu animede yardımcı rolde oldukları için gerekli açıklama izleyiciye sunuluyor. Hikayesinden ve karakteri iyi-kötü gibi sınıflandırmamasından bahsedecek olursak Vingin Soul, cinsel yönden tahrik edilince Ejderhaya dönüşen genç bir kızın macerasını anlatıyor diyebiliriz. Kulağa pek tuhaf gelse de komedi açısıdan düşünülmüş bu içerik pek rahatsız etmiyor aksi yönde dünya açısından bilgi veriyor. Korku figürü olan şeytanların köle olarak insanlara hizmet ettiği ve kara büyü sonucu ırkların otorite ve benliklerini kaybettiği dünyada ana karakterimizin kendini kabullenmesi ve ezilmiş halkın sembolü haline gelmesini görüyoruz. Etkileyici hikayesinin yanında acayip derece iyi çizimlere ve harika kurgulanmış dövüş sahneleri ise cabası.

Etiketler

hypnotoad

Boş yapmayı ve çılgın göğüslü anime kızlarını severim.

Eray

Kendi halinde bir insan evladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı