Filmİnceleme

Marriage Story İnceleme

Netflix‘in ilk fragmanını yayınladığı andan itibaren büyük ilgi toplayan, festivallerden büyük övgüyle ayrılan filmi Marriage Story sonunda yayınlandı. Noah Baumbach tarafından yazılıp yönetilen filmin başrollerini Scarlett Johansson ve Adam Driver üstlenirken; Laura Dern, Ray Liotta gibi önemli isimleri de barındırmakta. Marriage Story, bu yılın en iyi karakter odaklı filminden biri olmasının yanı sıra 2019 en iyi filmleri arasında olmaya da aday olabilecek kadar iyi bir film.

gift- marriage story
Scarlett Johansson ve Adam Driver | Marriage Story

Filmin Konusu:

Film bir çiftin ayrılığı hakkında olup, bizi bu ayrılığın dağılma noktasından içine alıyor. Sonunda gerçekleşen ayrılığa kadar olan bu süreci gerçekçi ve etkileyici bir şekilde anlatıyor. Bu süreç içinde her iki karakterin bu ayrılıkla ilgili düşüncelerini, bu ayrılığa nelerin sebep olduğunu, Scarlett Johansson ve Adam driver’ın muhteşem oyunculukları sayesinde saf ve doğal bir kurguyla harika bir şekilde izliyoruz. Ayrıca bu filmdeki oyunculukları Scarlett Johansson ve Adam driver’ın kariyerlerindeki en iyi performanslarından birisi. Bu yıl Oscar gibi bir çok ödülünde anahtarı bu performansları olabilir.

adam driver- marriage story
Scarlett Johansson ve Adam Driver | Marriage Story

Film, bir çiftin neden birbirini sevdiğini her iki karakterin bakış açısından anlatan bir sekansla açılıyor. New york’ta bir tiyatro topluluğu olan çiftimizden biri tiyatro oyununun yönetmenliğini yaparken(Charlie) bir diğeri ise oyunun ana karakterini(Nicole) canlandırıyor. Bu sırada ise çiftimiz bir yandan sorunlu evliliklerini bir terapist yardımıyla kurtarmaya çalışıyor. Sonrasında, Nicole için Los Angelestan dizi teklifinin gelmesi ile birlikte çocuğunu da alıp bu iş için New York’tan ayrılmasıyla işler tamamen kopma noktasına geliyor. Birbirinden uzak iki şehirde yaşamını sürdüren çiftin tek ortak paydada buluşma noktası ise oğulları. Boşanma sürecinin başlaması ile işler git gide kızışıyor ve ikilimiz birbirlerinin açıklarını kullanarak çocuklarının velayetini alma yarışına giriyor. Bu süreçte karakterlerin yeni hayatlarını kurmasına, ruhsal çöküşlerine ve yükselişlerine tanıklık ediyoruz.

scarlett johannson- marriage story
Scarlett Johansson ve Adam Driver | Marriage Story

İkilinin sonunda karşılıklı bir şekilde, herhangi bir avukat dahil etmeden anlaşmaya çalıştıkları sahne ise filmin en büyük anına dönüşen tartışmaya ev sahipliği yapıyor ve bu tek kelimeyle muazzam. Bu sahneyi izlerken insan ilişkileri ile ilgili pek çok durumu sorgulayıp, karakterleri gerçekten tanıdığımız ana tanıklık etmiş oluyoruz. Bu kısımda Scarlett Johansson ve Adam Driver bize yılın en iyi oyuncuklarından birini izletiyor.

marriage story
Scarlett Johansson ve Adam Driver | Marriage Story

Marriage Story, boşanma süreci gibi basit algılanabilecek bir konuyu böyle çarpıcı bir şekilde işleyerek bu yılın en iyi filmlerinden biri olmayı başarıyor. Birçok kişinin bu filmi izlerken eşiyle veya sevgilisiyle bu durumların ortasında kaldığını yüzüne vurabilecek, aynı duyguları yaşatabilecek bir film. 20’li yaşlarda evlenip 30’lu yaşlara geldiklerinde hayattan beklentileri ve hedefleri tamamen değişen bir çiftin konusu olan Marriage Story yılın en iyilerinden birisi.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.
Filmi hemen izlemek için tıklayın.

Marriage Story

Hikaye - 8.5
Oyunculuk - 9.5
Anlatı - 10
Yönetmenlik - 9
Karakterler - 9
Müzik ve Ses Miksajı - 8

9

Kesinlikle izleyin!

Netflixin bu yılki en iyi işlerinden birisi, mutlaka izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu