Diziİnceleme

İlk 3 bölümüyle The Boys 2. sezon nasıl olmuş?

Amazon Prime Video‘nun aynı adlı çizgi romandan uyarladığı The Boys dizisinin 2. sezonu ilk 3 bölümüyle 4 Eylül tarihinde yayınlandı. Sezonun kalan 5 bölümü ise haftalık olarak yayınlanacak. Bu yazıda 2. sezonun ilk 3 bölümünü genel olarak kısaca ve spoilersız bir şekilde inceledik. Ufak bir uyarı ekleyeyim, yazı 2.sezondan spoiler içermiyor ancak ilk sezondan spoiler içeriyor.


İlk sezonu izlemediyseniz ve dizi hakkında daha temel bilgileri arıyorsanız sizi şuraya alalım.

The Boys The Seven
All-New, All-Different The Seven

6 kişi ile The Seven olmaz!

Geçen sezon Translucent‘ın ölümüyle 6 kişiye düşen ekibe bu sezon yeni bir üye katılıyor. The Seven bildiğimiz gibi Vought şirketinin bir ürünü ve şirket için The Seven ismi aynı zamanda para getiren bir marka. Bu yüzden de ekibi tekrar 7 kişi yapma yolunda ekibe yeni bir transfer yapılıyor. Bu kişi de fragmanlarda ve altta gördüğümüz Stormfront. Aslında Deep de ekip dışı kalmışken ekibin adını The Five koymayı düşünebilirlerdi ama “Unite The Seven” demişler.

Stormfront karakterine gelirsek bence tam da bu dizinin ihtiyacı olan taze kan oldu. Karakteri hakkında spoiler olmaması için fazla detaya girmiyorum ama ben kendisini fazlasıyla sevdim.

The Boys Stormfront
Stormfront | The Boys 2. Sezon

Homelander için işler beklendiği gibi gitmedi

Kendini ekibin lideri konumunda gören Homelander, Madelyn Stillwell’in ölümü sonrasında üst taraflardaki dostunu da kaybetmiş oldu. Kadrolu TV kötü adamı rolleriyle tanıdığımız Giancarlo Esposito, şirketin CEO’su olan Stan Edgar karakterini canlandırıyor. Edgar, The Seven üzerinde direkt olarak söz hakkına sahip ve ekibin lideri Homelander ile aralarında sağlam bir güç savaşı var. Homelander tanrısal güçlerine rağmen normal bir insan tarafından küçük görülmeyi iyi karşılamış gibi durmuyor.

Diğer taratan sezonun sonunda bir oğlu olduğunu görmüştük. Oğlu ve oğlunun annesi ile biraz vakit geçiren Homelander, yakın zamanda yılın babası ödülünü kazanamayacağını da fark ediyor. Stormfront‘un da kendi otoritesine saygı göstermediğini de ekleyince Homelander’ı zor bir sezon bekliyor diyebilirim.

Stan Edgar

Daha fazla kan, daha fazla vahşet, daha fazla tempo!

Amazon 2. sezonu tanımlarken buna benzer ifadeler kullanıyor. Zaten fragmanda da bunlardan bol bol olduğunu hatırlıyorum. Ufak bir bilgi vereyim yazıya başlamadan önce tekrar bir fragmana baktım da çok fazla detay var bence izlemeyin. Diziye hype yaptırmak için çok iyi bir fragman ama benim gibi içerikler sürpriz kalsın derseniz izlemeyin.

Tekrar konuya dönersek 3 bölüm itibariyle ben tempodan oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Sezon finalinde oluşan o tempo yükselişini koruyarak sezona başlamışlar bu da o klasik dizi/sezon başlangıcındaki yavaşlığı en aza indirmiş.

Diğer bir konuda dizideki gerilim oldukça yüksek. Homelander’ı canlandıran Antony Starr gerçekten çok güzel bir performans sergiliyor ve karakterin canını sıkan bir olay olduğunda her hareketini acaba birilerini küle çevirecek mi diye endişe ile izliyorum.

The Boys Homelander

Seven’leri ayırmayın

Homelander ve yeni karakter Stormfront‘tan bahsettik peki ekibi kalanı ne durumda. Starlight bu sezon ekip içerisindeki yerini sorgularken Stormfront’un da etkisiyle prangalarından kurtulmaya başlıyor. Karakter gelişimi için güzel kararlar alınmış diyebilirim. Deep konusunda yazarlar ciddi bir çaba göstermiş ve karakter, adına uygun şekilde derinleşti benim gözümde ama hâlâ işe yaramazın teki. A-Train önceki sezondan farklı olarak daha sakin birine dönüştü ve karaktere biraz da gizem katılmış. Black Noir konusu ise tam bir hayal kırıklığı. Karakteri 3 bölümde toplamda 1 dakika falan gördük sanırım o derece ortalıkta yok ve bu karakterin gizeminin biraz aralanmasını istiyorum. Son olarak Queen Maeve geçen sezonun öne çıkan karakteriyken bu sezon çok arka plana atılmış. Yeni karakterlerden ve yeniliklerden gayet memnunum ama Maeve ve Noir’i de daha çok görmek istiyorum.

Queen Maeve
All Hail Queen Maeve

Harika bir giriş

İlk 3 bölümü özetlersem diyebileceğim en özet cümle budur. Dizinin yapısını korurken getirilen yenilikler beni memnun etti. Önceki karakterler ve oyuncular gayet iyiydi zaten yeni karakterler ve oyuncular da bu seviyeye yakışır düzeyde. İyi yazılmış bir senaryo, güzel oyunculuklar, durmak bilmeyen tempo ve farklı tarzı ile The Boys 2. sezonuyla da harika bir seyir keyfi sunuyor. Daha şimdiden 3. sezon onayını alması ve üzerine çalışılmaya başladığı bilgisini de ekleyince bu sezonu gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

The Boys ekibinin sizden de bir istekleri var; maskenizi takın eğer maskenizi takmazsanız 3. sezon gelmeyecek. Daha çok ABD halkını ilgilendiren bir tehdit, pardon uyarı olsa da siz yine de maskenizi takın.

Maskeli The Boys ekibi
The Boys 2. Sezon

The Boys 2. Sezon

Oyunculuk - 8
Hikaye - 7
Akıcılık ve Tempo - 8
Görsellik - 8
Müzik ve Ses - 7

7.6

Gayet güzel

İlk sezona yakışır bir yeni sezon açılışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu