Oyun

Vampire The Masquarade Bloodlines 2 Geliyor

İlk Vampire The Masquerade Bloodlines (VTM), Troika Games tarafından 2004 yılında geliştirilmiş ve gelmiş geçmiş en iyi rpg oyunlarından biri olmuştu. İçerdiği ağır ve orijinal rpg elementleriyle, diyaloglarda verdiğiniz cevapların size her defasında başka bir yere götürdüğü bir oyundu. Aynı zamanda vampir ırkları ve kültürleri hakkında ilk orijinal sınıflandırmaları yapan ve vampir temasını rpg’ye müthiş bir şekilde yedirmeyi başaran karanlık bir oyundu. Dolayısıyla tam bir bug festivali olmasına (ki bu buglar oyunu bitirmenize müsaade etmeyecek türden büyük buglardı) rağmen, oyuncular tarafından çok sevildi ve delicesine sahiplendi. Oyun çıktıktan sonar kapanan Troika Games’e rağmen oyuncular kendi çabalarıyla yama çıkardılar ve bugları büyük ölçüde ortadan kaldırmayı başardılar.

Ve sessiz sedasız yayınlanan trailer ile bu efsane oyunun ikincisinin, 2020 yılının ilk çeyreğinde geleceği müjdelendi. Paradox Entertainment tarafından geliştirilecek ve adı Vampire:the Masquarade Bloodlines 2 olacak oyunun storytelling tasarımcısı Brian Mitsoda, aynı zamanda ilk oyunun yazarı ve tasarımcısı. Bu her ne kadar iyi bir haber olsa da oyun sektöründe vampir temalı oyunlara olan bir açlık var. Dolayısıyla Paradox Entertainment ilk oyunun karanlık atmosferinin ve sert diyaloglarının korunmasına izin verecek mi; yoksa oyuna sektördeki bu durumu değerlendirip para makinesi gözüyle mi bakacak bilemiyoruz fakat trailer kesinlikle umut vaat ediyor.

Vampire: The Masquarade Bloodlines 2, Seattle’da geçecek ve ilk oyundaki gibi vampir aileleriyle ilişkiler kurabileceğiz. Aynı zamanda ilk oyun gibi çizgisel olmayan bir oynanışa sahip olacak. Seattle şehrinin karanlık köşelerine girip, ana görevlerle ilgisi olmayan bir çok npc ile etkileşim kurabileceğiz. Rpg elementlerinin yine ağır olacağı ve bazen hiç çatışmaya girmeden, diyaloglarla ilerleyebileceğimiz söyleniyor. Aynı zamanda, ilk oyunun başarısız olduğu noktalardan biri olan dövüş mekaniklerine ayrı bir özen gösterildiği açıklandı.

Fakat tüm bunların arasındaki en iyi haber VTM 2’nin, oyunun yurt dışı fiyatının 60 dolar olmasına rağmen Türkiye’ye özel olarak Steam ve Epic Store’da 92 liraya ön siparişinin verilebiliyor olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu