AnimeListeÖneri

Netflix’te İzlemeniz Gereken 10 Anime

Netflix bir süredir hem kendi orijinal anime işlerine imza atıp hem de global için anime dağıtıcılığı yapıyor, her ne kadar bu animelerin çoğu Türkiye kütüphanesinde kendini gösteremese de elbette aralarında iyi işlerde var. İşte sizin için seçtiğimiz birbirinden iyi 10 anime. Yeni Netflix Anime Önerileri için buraya tıklayın.

Netflix Anime Önerileri

Fate Serisi

10 animelik listeye 10’dan fazla animesi olan bir seriyi dahil etmek ne kadar doğru olduğu tartışılır ama yine de bunu öneriyorum. Aramızda gizlice faaliyetlerini sürdüren büyücü ailelerinin Kutsal Kase için verdikleri amansız mücadeleye tanık olmanızı istiyorum. Hem tatminkar hikayesi hem de harika kurgulanmış aksiyon sahneleriyle süslenen koca bir ideoloji savaşı olan fate animelerini kesinlikle izlemelisiniz.

Netflix Anime Öneri / Fate

Devilman Crybaby

Netflix’in anime dünyasına en büyük hediyesi bu. Go Nagai’nin çarpık zihninden çıkma bu eser 1972 yılında yayınlanmaya başlıyor ve birçok kez animeye uyarlanıyor ama ne yazık ki Crybaby kalitesine ulaşamıyorlar. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise Ping Pong the Animation ile görsel dilin hikaye anlatımında etkisini bir daha kanıtlayan Yuasa Masaaki’e dayanıyor. Yalnızlığın ve insan varoluşçuluğunun temellerine indiğimiz Devilman Crybaby’i şiddetle öneriyorum.

Netflix Anime Öneri / Devilman Crybaby

3-gatsu no Lion (March comes in like a lion)

Her zaman oldum olası iyi işlenmiş dram öykülerine ayrı bir gözle bakarım bu da onlardan biri. 17 yaşındaki Shogi (Japon satrancı) oyuncusu Rei Kiriyama’nın acı ve ızdırap dolu hikayesi ve shogi oyunları sırasında sürrealleşen anlatımıyla son on yılın kanımca en iyi slice of life animesi. Rei’nin kendi yalnızlığında boğuşmasını, ailesel sorunları ile yüzleşmesini ve zor durumlarında sığınacak liman olarak belirlediği komşularıyla ilişkisini izlemek sizlere harika anlar yaşatacak.

Netflix Anime Öneri / 3-gatsu no Lion

Your Lie in April

Konu Your Lie in April olduğunda hep biraz duygusallaşırım, dünyaca ünlü piyanist Frederic Chopin’in eserlerinin dillere geldiği bu yapımda gayet yetenekli bir piyanist olan genç Kouseki Arima ve güzeller güzeli kemanistimiz Kaorinin ilişkisini izliyoruz. Çocukluk travmasının bir insanın hayatını ne denli etkileyebileceği çok güzel bir dille anlatılmış.

Netflix Anime Öneri / Your Lie in April

Fullmetal Alchemist ve Fullmetal Alchemist Brotherhood

2003 yılında yayın hayatına başlamış ve ne yazık ki filler bir sonla ekranlara veda etmiş olan FMA, Brotherhood’a (mangaya sadık olan versiyon) göre daha dinamik bir karakter ilişkisine sahip. Nazi almanyası alegorisi içeren bir evrene sahip olan FMA’da elric kardeşlerin ölen annelerini yasaklı simya ile geri getirme çabalarını görüyoruz ve her geçen bölüm derinleşen altyapısıyla ilginç maceralarına tanık oluyoruz. Animelerin IMDbsi diye tanımladığımız MAL’a (myanimelist) göre gelmiş geçmiş en iyi anime serisi ünvanına sahip Fullmetal Alchemist Brotherhood’u hala izlemediyseniz kesinlikle işinizi bırakıp izleyin zaten batılı tarza en yakın işlerden biri olduğundan türe uzak olan birisi bile büyük keyif alabilir.

Netflix Anime Öneri / FMAB

Erased

29 yaşındaki Satou’nun başına gelen bir trajedi sonucu 18 yıl geçmişe gitmesi ve başına gelen olayın tetiklenme anını durdurmaya çalıştığı bu kısmı dedektiflik hikayesi yayınlandığı dönem çok ses getirmişti. Bir çocuğun aile sevgisine olan açlığını yan hikaye olarak önümüze sunan bu anime birçok açıdan içinizi sızlatacak konulara korkmadan değiniyor ve bunu iyi bir şekilde yapıyor.

Netflix Anime Öneri / Erased

One Punch Man

Önüne gelen her düşmanı tek yumruk ile yerlere seren Saitama’nın kahramanlık öyküsünü duymamış olmanız ya da memeleri ile karşılaşmamış olmanız imkansıza yakın. Alışık olduğumuz süper kahraman öyküleriyle dalga geçen yapıyısla kendisini çok seviyoruz ve öneriyoruz.

Netflix Anime Öneri / One Punch Man

Magi: Adventure of Sinbad

Binbir Gece Masallarından çıkma tuhaf ve eğlenceli hikayelerin işlendiği magi serisinin ilk sezonu sayılabilecek Adventure of Sinbad, karakter çeşitliliği ve olaylara bakış açısından izleyenleri tatmin edecektir. Umarım Netflix yakın zamanda devam sezonlarını da bünyesine ekler.

Netflix Anime Öneri / Magi: Adventure of Sinbad

The Disastrous Life of Saiki K

Psişik yeteneklere sahip bir lise öğrencisi olan Kusuo Saiki’nin garip ve bir o kadar da komik yaşamını kesinlikle izlemesiniz. Toplam 50 bölümden oluşan seri sonuna kadar güldürme ve taze kalma garantisi veriyor. Kusuo’nun tuhaf ailesi ve okul arkadaşlarını tanımaya başlayınca ekranın başından kalkamayacaksınız.

Netflix Anime Öneri / The Disastrous Life of Saiki K

Blue Exorcist ve Kyoto Saga

Şeytanın soyundan gelen iki kardeşin çektikleri acılar yüzünden üvey babalarının yolunda ilerleyerek ruh kovucu olmalarını anlatan hoş bir yapım. Klasik bir shounende bulabileceğiniz her şeye sahip bu animenin ilk sezonu bir yerden sonra filler devam ediyor, biraz araştırma yapıp filler kısıma geçmeden Kyoto Saga sezonunu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Netflix Anime Öneri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu