AnimeDiziİnceleme

Vadedilmiş Toprakların Çocukları The Promised Neverland

Emma, Norman ve Ray kusursuz gibi görünen, yüksek yaşam standartlarına sahip bir yetimhanede kalan birbirinden zeki üç çocuktur. Çok sıkı kuralları olsa dahi diğer yetimlerle bir aile gibi yaşam süren bu yetimlerin bakıcıları da bir anne gibi onları sevip kollar. Yüksek duvarlarla çevrili bu yetimhanenin ise tek bir temel kuralı vardır; asla dışarıya çıkmaya çalışma.

Bu kuralın arkasında yatan gerçek ve ufaklıkların bir kedi fare oyunu misali ilerleyen maceraları kesinlikle bu anime sezonunun en kayda değer işlerinden birisi. 12 bölümden oluşan bu sezonun en kilit özelliği ise gerilimi iyi bir şekilde yansıtması. Animasyonun kalitesi ve ilginç kamera teknikleriyle ambiyansın iyi yansıtılması sonucu korkuyu iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Kısa süresine rağmen karakterlerin iç dinamikleri ve gerçeklerle yüzleşmeleri sonucunda bozulan ruh halleri gayet iyi yansıtılmış. Her sabah uyandığında mutlulukla selamlaşan Emma stres ile birlikte bir çöküntüye gidiyor, en zekileri olan Norman korkudan ağlıyor ve en soğukkanlıları olan Ray patlama noktasına gelip kendini kaybediyor.

Saklı gerçeği belli etmeden genel olarak sezon değerlendirmesi yapacak olursak ise dediğim gibi kedi fare oyunu gibi ilerleyen hikayesi ve gerilimin yansıtılış biçimi ilgi çekici. Eğer yakın zamanlarda tek oturuşta bitirmelik bir anime arıyorsanız bu seri tam size göre.

Eğer spoilerlı olarak da sezon değerlendirmesini okumak isterseniz sizi bir sonraki sayfada bekliyor olacağım.

1 2Sonraki sayfa

hypnotoad

Boş yapmayı ve çılgın göğüslü anime kızlarını severim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu