AnimasyonFilmListeÖneriSinema

2020 Yılında İzlemeniz Gereken 10 Animasyon Film

2020 yılının ilk çeyreğinin tamamlanmaya yaklaşmasıyla yılın önemli animasyon filmleri de vizyona girmeye adım adım yaklaşıyor. Bu yazımızda sizler için 2020 yılında izlemeniz gereken 10 animasyon filmi derledik.

Filmleri vizyon tarihleri dağıtımcılara bağlı olarak değişiklik gösterebilir, takvime filmler eklenip çıkarılabilir. Değişimler doğrultusunda sık sık güncellemesi hedeflense de lütfen yazının son güncellenme tarihini okurken kontrol etmeyi unutmayın.
onward pixar

Onward (Hadi Gidelim)

Vizyon Tarihi: 3 Nisan 2020

Seslendirmen Kadrosu: Chris Pratt, Tom Holland, Octavia Spencer

Konu: Sihirli bir dünyada yaşayan iki elf kardeş (Chris Pratt ve Tom Holland) babalarınını küçük yaşta kaybetmişlerdir. Küçük kardeşin 16. yaş gününde babalarını büyülerini 24 saatliğine geri getirebileceklerini öğrenirler. Fakat büyüde bir terslik olur ve babalarının sadece alt bedenini geri döndürürler. Kardeşler babalarını son bir kez görmek için 24 saat içinde babalarının vücudunun kalan kısmını da geri döndürmek ve onu son bir kez görmek üzere bir maceraya atılırlar.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


trolls, bluesky animation

Trolls World Tour (Troller Dünya Turu)

Vizyon Tarihi: 15 Mayıs 2020

Seslendirmen Kadrosu: Anna Kendrick, Jamie Dornan, Justin Timberlake, Rachel Bloom

Konu: Poppy ve Branch, kendilerinin dışında dünya üzerindeki beşayrı troll kabilesi daha olduğunu öğrenirler. Her bir kabile farklı bir müzik türünü temsil etmektedir. Hard-rock kabilesinden olan Queen Barb ve babası King Trash diğer tüm müzik türlerini yok ederek tüm dünyaya rock müziğin hakim olmasını sağlamak istemektedir. Dünyanın müzikle ilgiyi kaderi Poppy, Branch ve arkadaşlarını elindedir.

Fragmanı izlemek için tıklayın.


songebob, paramount animation

The SpongeBob Movie: Sponge On The Run (SüngerBob KarePantolon: Firarda)

Vizyon Tarihi: 22 Mayıs 2020

Seslendirmen Kadrosu: Tom Kenny, Mr. Lawrence, Sheldon James, Awkwafina, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Keanu Reeves

Konu: SüngerBob’un evcil hayvanı Gary, Poseidon tarafından kaçırılır ve Antantik City’nin kayıp şehrine götürülür. Süngerbob, Yıldız Patrick ve arkadaşları Gary’yi kurtarmak için macera dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


scoob, warner bros

Scoob!

Vizyon Tarihi: 29 Mayıs 2020

Seslendirmen Kadrosu: Frank Welker, Zac Efron, Will Forte, Gina Rodriguez, Amanda Seyfried

Konu: Sevilen çizgi dizi Scooby-Doo’nun orijin hikayesi olan animasyon film, Shaggy ve Scooby’nin nasıl tanıştığını, gizem avcılarının nasıl biraraya geldiğini ve Mystery İncorporated’ın nasıl kurulduğunu anlatıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


soul, disney animation

Soul

Vizyon Tarihi: 19 Haziran 2020

Seslendirmen Kadrosu: Jamie Foxx, Daveed Diggs, Tina Fey

Konu: Soul, her zaman bir caz müzisyeni olmak isteyen fakat hayatı ilerledikçe bu hayalinden uzaklaştığını hisseden öğretmen Joe’nun, kendisini bu hayale yaklaştıracağına inandığı müjdeli bir haberi aldığı sırada anlam veremediği bir şekilde ruhlar diyarına geçmesini ve burada tanıştığı küçük ruh 22’nin yardımlarıyla hayatına geri dönmeye çalışmasını konu alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


minions illumination

Minions: The Rise of Gru (Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi)

Vizyon Tarihi: 31 Temmuz 2020

Seslendirmen Kadrosu: Steve Carell, Pierre Coffin, Jean‑Claude Van Damme

Konu: Despicable Me (Çılgın Hırsız) serisinin spin-off filmi olma özelliği taşıyan Minions The Rise of Gru, aynı zamanda 2015 yılında vizyona giren Minions filminin de devamı niteliğinde. Gru ve Minyonların nasıl tanıştıklarını ve nasıl Gru’nun hizmetine girdiklerine odaklanan film, bir muz ile kötü bir adamın doğuşunu anlatıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


The One and Only Ivan, walt disney

The One and Only Ivan

Vizyon Tarihi: 14 Ağustos 2020

Seslendirmen Kadrosu: Angelina Jolie, Bryan Cranston, Brooklynn Prince

Konu: Katherine Applegate’in 2011 yılında yayınlanan The One and Only Ivan kitabından uyarlanan film, Ivan isimli gümüş sırtlı bir gorillaya Stella isimli bir fil ve sokak köpeği Bob ile birlikte alışveriş merkezindeki bir kafeste yaşayan goril, alışveriş merkezinden önceki hayatı hatırlamaz fakat Ruby adında bebek bir fil hayatına girdiğinde onunla ilgilenmeye başlar. Ivan, bebek fille birlikte önceki hayatını yeniden keşfeder ve onu istismarcı sahibinden uzaklaştırmak için planlar hazırlamaya başlar.


connected, sony animations

Connected

Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2020

Seslendirmen Kadrosu: Abbi Jacobson, Danny McBride, Maya Rudolph, Mike Rianda, Eric Andre, Olivia Colman

Konu: Mitchell ailesinin yol gezisi insanlığı tehdit eden bir teknoloji ayaklanmasıyla kesintiye uğrar.


ainbo filmartı

Ainbo Spirit of the Amazon

Vizyon Tarihi: 4 Aralık 2020

Konu: Amazon ormanının kalbinde doğup büyüyen genç bir kız olan Ainbo, dünyada başka insanların da var olduğunu ve vatanının tehlikede olduğunu keşfeder. Vahşi doğada hayvanlarla bir arada büyüyen Ainbo, yaşadığı cenneti açgözlülük, çocukların sömürülmesi ve yasadışı madenciliği karşı korumaya çalışır. Ancak onun mücadele etmesi gereken yalnızca bununla da sınırlı değildir. Ormanda yaşayan karanlık bir güç büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Ormanda büyük bir yıkıma neden olacak kötülüğü tersine çevirmeye çalışan genç kız çok geç olmadan vatanını ve insanları kurtarmak için zorlu bir mücadeleye atılır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.


croods dreamworks

The Crood 2

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2020

Seslendirmen Kadrosu: Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Peter Dinklage

Konu: Dreamworks’ün seslendirmen kadrosunda pek çok ünlü oyuncuyu barındıran Croods filminin devamı niteliği taşıyan film, Crood ve Betterman ailelerinin hangi ailenin daha iyi olduğunu kanıtlamak üzere giriştiği mücadeleye odaklanılıyor.

2020 yılında izlemeniz gereken 10 animasyon filmi listelediğimiz yazımızda yer alan filmlerden siz hangilerini izlemeyi planlıyorsunuz? Başka film önerileriniz var mı? Yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Hazırladığımız diğer listelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Fulya

Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılacağı güne kadar oyalanan pelerinsiz bir kahraman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı